STRONA GŁÓWNA

          • Dzień sportu

            19 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień SportuUczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych konkurencjach sportowych, sprawdzić swoje umiejętności oraz wspólnie spędzić czas w duchu fair play

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportową postawę i mnóstwo pozytywnej energii

            Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie!

          • Wycieczka w Pieniny

            Klasy 7a i 8 wybrały się na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Był to wyjazd turystyczno-krajoznawczy, którego celem było nie tylko poznanie nowych fascynujących miejsc, ale przede wszystkim promowanie aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Program był bogaty, pełen przygód i pozytywnych emocji. W pierwszym dniu zwiedziliśmy zaporę na jeziorze Czorsztyńskim oraz zamek w Niedzicy. Główna atrakcją dnia był rafting po Dunajcu, który okazał się niezapomnianym przeżyciem Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne oraz rozgrywki sportowe na orliku Drugiego dnia przeszliśmy wąwóz Homole, byliśmy w bacówce Pienińskiej, gdzie zapoznaliśmy się z procesem wyrobu oscypków i życiem trudniących się tym górali. Była też degustacja oryginalnych wyrobów owczych Następnie udaliśmy się do Szczawnicy, gdzie zobaczyliśmy uzdrowisko-charakterystyczną zabudowę drewnianą z XIX wieku i odbyliśmy spacer po c

          • Umilaj jeszcze raz

            Klasa III A spędziła niezapomniane chwile w urokliwym miejscu Umilaj. Podczas wycieczki uczniowie brali udział w kreatywnych warsztatach florystycznych, gdzie własnoręcznie tworzyli piękne kompozycje z kwiatów. Uwieńczeniem tego niezwykle udanego pobytu było wspólne ognisko, a słodką niespodzianką – pyszne lody, które idealnie dopełniły ten pełen radości i integracji czas na świeżym powietrzu.

          • Dinozaury w 1a

            Wszystkie małe zwirzątka sa słodkie. Także dinozaury, które później wyrastaja na ogromne zwierzęta. Uczniowe klasy 1a zrobili prace plastyczne - jajka dynozaurów. Nie które nawet wystawiaja już łebki.

          • ## Matematyka na paragonie, czyli klasa 4 na zakupach!

            Kto powiedział, że lekcja matematyki musi odbywać się w szkolnej ławce? Klasa czwarta udowodniła dzisiaj, że ułamki dziesiętne najlepiej przyswaja się... między sklepowymi półkami!
            W ramach wyjątkowej, praktycznej lekcji matematyki nasi czwartoklasiści zamienili zeszyty na wózki zakupowe i ruszyli do pobliskiego marketu.
            ### Misja: Koszyk idealny
            Każdy uczeń otrzymał konkretny budżet i ważne zadanie: zrobić zakupy tak, aby zbliżyć się do wyznaczonej kwoty najmocniej, jak to możliwe. W praktyce oznaczało to jedno – *prawdziwy trening z ułamków dziesiętnych!* Dzieci z ogromnym zaangażowaniem:
            * *Dodawały* ceny kolejnych produktów,
            * *Odejmowały* wydatki od swojego budżetu,
            * *Szacowały* i podejmowały szybkie decyzje przy kasie.
            ### Nauka przez zabawę
            Emocji było co niemiara! Okazało się, że precyzyjne liczenie grosz do grosza to nie lada wyzwanie, ale nasi czwartoklasiści poradzili sobi

          • Kleszczoochrona

            W dniu 12.06.2026 r. uczniowie klas IIIa i IIIb uczestniczyli w kampanii edukacyjnej „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy” (#LekcjaKleszczoochrony).
            Podczas zajęć dzieci obejrzały filmy edukacyjne dotyczące ochrony przed kleszczami, poznały zagrożenia związane z chorobami przenoszonymi przez kleszcze oraz dowiedziały się, jak rozpoznawać ich objawy, m.in. rumień pojawiający się po ukąszeniu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat zasad bezpiecznego przebywania na terenach zielonych, a następnie wykonali plakaty promujące ochronę przed kleszczami.
            Celem akcji było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie profilaktyki i bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.

          • Wielki sukces w klockowych potyczkach! Pierwszy Międzyszkolny Turniej Rummikub za nami!

            W naszej szkole odbyło się wyjątkowe święto logiki, strategii i świetnej zabawy – *I Międzyszkolny Turniej Rummikub! Gościliśmy reprezentantów czterech szkół z Tarnowskich Gór oraz gości ze szkoły z Bytomia. W sumie przy stolikach zasiadło aż **39 zawodników*, gotowych do podjęcia intelektualnego wyzwania.
            ## ⚔️ Ponad dwie godziny zaciętej rywalizacji
            Emocje sięgały zenitu! Rywalizacja była ogromna, a skupienie i skupione twarze uczestników mówiły same za siebie. Przez ponad dwie godziny sala turniejowa tętniła życiem, a dźwięk mieszanych klocków mieszał się z pomrukami intensywnego kombinowania.
            ## 🥇 Olga Dzięcioł na najwyższym stopniu podium!
            Mamy ogromne powody do dumy! Z wielką radością ogłaszamy, że *wszystkich ograła i zdobyła I miejsce nasza reprezentantka – Olga Dzięcioł!*
            Olga pokazała absolutną klasę i genialną strategię. *Na 6 rozegranych gier wygrała aż 5!* Olguś, jesteś po p

          • Artyści z klasy 3 :)

            czniowie klasy 3 spróbowali swoich sił w malowaniu na podobraziu malarskim. Pracując krok po kroku, stworzyli piękne i starannie wykonane obrazy. Zajęcia były doskonałą okazją do ćwiczenia cierpliwości, dokładności oraz rozwijania umiejętności plastycznych. Powstałe prace prezentują się naprawdę imponująco!

          • Akcja integracja 😊

            Nasi uczniowie mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Uczniowie klasy 3b mogli w wyjątkowo serdecznej atmosferze zintegrować się z rówieśnikami z tamtejszej szkoły 🙂

            Dzieci wspólnie uczestniczyły w grze terenowej, grały w naszą wersję „amerykańskiego" zbijaka, korzystały z piękna otaczającej przyrody i placu zabaw, a także spędziły radosny czas przy lodach.

          • 🎒 Klasy 6 i 7b podbijają Warszawę!

            W dniach 27–29 maja 2026 roku uczniowie klas 6 i 7b brali udział w trzydniowej wycieczce.
            W trakcie wyjazdu nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze miejsca stolicy, w tym:
            *Zabytki i historię: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, poruszającą wystawę w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spacer, podczas którego podziwiali pomnik Syrenki i ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej.
            *Wielkie emocje: podziwianie panoramy miasta z tarasu Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy trasą „Piłkarskie emocje”.
            *Naukę i kosmos: pełną eksperymentów wizytę w Centrum Nauki Kopernik oraz seans „Rewolucja Kopernika” w Planetarium.
            Wyjazd był nie tylko świetną lekcją historii i nauki, ale przede wszystkim doskonałą okazją do wspólnej integracji. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

          • Szkolny Turniej Rummikub

            # 🏆 Wielkie emocje i duch rywalizacji: Za nami Szkolny Turniej Rummikub!
            Nadszedł ten wyczekiwany czas! W naszej szkole zorganizowaliśmy *Szkolny Turniej Rummikub, którego głównym celem było wyłonienie ósemki najlepszych graczy. To właśnie ta mistrzowska reprezentacja weźmie udział w nadchodzących **Międzyszkolnych Mistrzostwach Rummikub, które będziemy mieli zaszczyt gościć w murach naszej szkoły już **11 czerwca*!
            ### 🎲 Rekordowa frekwencja i niesamowita atmosfera.
            Emocji było co niemiara! Do rywalizacji przy planszach stanęło aż *50 uczestników*. Od samego początku w sali dało się wyczuć prawdziwego ducha sportowej rywalizacji, skupienie oraz genialną zabawę. Każdy ruch pionkiem był szeroko analizowany, a losy awansu ważyły się do ostatnich sekund.
            „Liczby, sekwencje i uciekający czas – nasi uczniowie pokazali dziś ogromną logikę, strategiczne myślenie i przede wszystkim klasę w duchu

          • Rekrutacja do klasy pierwszej

            W dniu 22.05.2026 r. na drzwiach szkoły zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych oraz kandydatów niezakwalifikowanych do Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowskich Górach.

            Prosimy rodziców/ opiekunów prawnych kandydatów zakwalifikowanych o złożenie do dnia 27 maja 2026 r. w sekretariacie szkoły potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły w postaci pisemnego oświadczenia.

          • Rowerowy Maj

            Nasze dzieci dzielnie uczestniczą w akcji Rowerowy Maj! Każdego dnia z uśmiechem i ogromnym zaangażowaniem wybierają aktywną drogę do szkoły i przedszkola. Brawo za wytrwałość, energię i promowanie zdrowego stylu życia.

          • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym!

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8  Anna Górka zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Plastyczne inspiracje twórczością Andrzeja Wajdy” w kategorii nadruk na koszulkę, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych oraz Powiat Tarnogórski . Nagrody laureatom konkursu wręczała Wicestarosta Tarnogórski Pani Anna Kubica oraz Dyrektor ZSAP Pan Mateusz Jankowski. Serdecznie gratulujemy!

          • „Wędrująca woda”

            Nauka nigdy nie musi być nudna! Ostatnio uczniowie zamienili się w prawdziwych naukowców i przeprowadzili fascynujący eksperyment o nazwie „Wędrująca woda”. Do wykonania tego doświadczenia dzieci użyły jedynie plastikowych kubeczków, wody, farbek, zwykłych papierowych chusteczek. Młodzi badacze połączyli ze sobą kubki za pomocą chusteczek i z zaparowanym tchem obserwowali, co się wydarzy. Już po chwili kolorowa woda zaczęła „wspinać się” po papierze i powoli przesiąkać do sąsiednich, pustych naczyń. Na naszych oczach kolory zaczęły się mieszać, tworząc piękną, tęczową galerię! Było to wspaniała lekcja wyciągania wniosków.

          • Klocki korbo i matematyka - 1a

            Dziś na zajęciach matematycznych uczniowie klasy 1a korzystali z klocków KORBO. Zabawa jest naturalną formą aktywności dzieci, a gdy przy okazji uczą się działań na liczbach, to tym lepiej. Atrakcyjna forma tych klocków wzbudza ciekawość i kreatywność, co pozwala każdemu z nich osiągnąć sukces. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent. Klocki KORBO zostaną z nami na długo.

          • „Bystrzaki z naszej paki”

            Z przyjemnością informujemy, że Maja Machura oraz Zofia Ziob, uczennice klasy 3b naszej szkoły, wzięły udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Bystrzaki z naszej paki”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce.
            Nasze reprezentantki spisały się znakomicie, wykazując się bardzo dobrym przygotowaniem, ogromną wiedzą i logicznym myśleniem.
            Z dumą ogłaszamy, że Maja Machura zdobyła I miejsce w konkursie!
            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 🙂

          • 1b w sądzie

            W dniu 28 kwietnia klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Sędzia Adam Skowron przeprowadził dla dzieci krotki wykład na sali rozpraw dotyczący funkcjonowania i pracy Sądu. Dzieci brały udział w warsztatach tworzenia akt i pieczętowania dokumentów. Wspólnie z sędzią zwiedziliśmy pokoj przesłuchań dla dzieci, sekretariat, archiwum oraz cele znajdujące się w piwnicach budynku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań prowadzącego i czynnie brały udział w dyskusji. Będą miały co wspominać.

          • Mały OKR 2026

            W tym roku nasza uczennica z klasy III b znalazła się w gronie najlepszych recytatorów Śląska. O swój tytuł walczyła najpierw w konkursie szkolnym, później w eliminacjach miejskich, a na końcu mierzyła się z mistrzami słowa z całego województwa.
            Gratulujemy Mai Kratofil, która zdobyła 3 miejsce w tegorocznym finale najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu recytatorskiego w Polsce znanego pod nazwą „Mały OKR”.
            Konkurencja była niemała, a skład jury z najwyższej półki. Tym bardziej cieszymy się tym sukcesem i życzymy naszej laureatce jeszcze wielu osiągnieć na niwie sztuki słowa. Wielkie brawa!!

          • Wspólna praca w klasie 1a

            Uczniowie klasy 1a z dużym zaangażowaniem włączyli się w obchody Dnia Ziemi, pracując wspólnie nad przygotowaniem tematycznych plakatów. Dzieci pracując w grupach, podzieliły zadania, ustaliły kolorystykę plakatów i starannie wykonały przydzielone zadania. Następnie skleiły poszczególne części, co okazało się dość trudne. Powstały piękne plakaty związane z naszą planetą.

          • Festiwal Jęzków

            We wtorek 14 kwietnia w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach odbył się Festiwal Języków. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych w
            różnych formach. Mogli przygotować piosenkę, wiersz lub scenkę w języku angielskim, niemieckim, włoskim lub hiszpańskim.Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7a Melania Kratofil. Jej występ spotkał się z pozytywnym odbiorem i został doceniony przez jury, które przyznało jej wyróżnienie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/26

      13.10.2025
      14.10.2025
      10.11.2025
      2.01.2026
      5.01.2026
      11,12,13.05.2026
      5.06.2026
      W te dni szkoła zapewnia zgłoszonym dzieciom opiekę świetlicową.
       
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • liczba odwiedzin: 456336
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
      • Dane osobowe

      • Administrator wyznaczył pana Macieja Korzucha jako Inspektora Ochrony Danych (IOD)
        i pana Adama Korzucha jako Zastępcę IOD.

        Kontakt do IOD: biuro@protecton.pl