• Dzień Ziemi

• 2 kwietnia dzieci świetlicowe obchodziły Dzień Ziemi Jest to światowy dzień pamięci o Matce Naturze, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych Uczniowie zobaczyli tematyczną prezentację oraz wykonali prace plastyczną samodzielnie przygotowaną farb.

• Wycieczka do Papugarni

• 22 kwietnia klasa 2 pojechała na wycieczkę przyrodniczą do Papugarni Carmen w Katowicach. Dzieci miały okazję na żywo zobaczyć, wziąć na ręce i nakarmić egzotyczne ptaki. Wrażenia były niezapomniane.

• Wokalistki znowu na podium!

• Uczennice naszej szkoły znów stanęły na podium, tym razem w kategorii zespołowej oraz solowej podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Duchu Święty Przyjdź” w Gliwicach.  Dziewczęta z klas 1b, 4a oraz 5a w składzie: Maja K., Kinga C., Maja D., Matylda G., Natalia K., Agnieszka M., Amelia Sz., Melania K. otrzymały trzecie miejsce, zespół zaprezentował piękną piosenkę „Wciąż mnie zadziwiasz Panie”. Natomiast solistka z klasy 4a - Aleksandra K. otrzymała drugie miejsce. Ola zaśpiewała własną interpretację piosenki Edyty Geppert „Modlitwa do dobrego Boga”. Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia, widać, że pomimo ogromu emocji dziewczyny dobrze się bawiły. Gratulujemy!

• Czekoladowa świetlica

• 12 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady Na początku dzieciom został przedstawiony proces jej powstawania. Następnie wszyscy wspólnie zatańczyli taniec "Chocolate" Ale to nie był koniec Dzieci w doskonałych humorach udały się na szkolny plac zabaw, gdzie szukały ukrytych "czekoladowych skarbów", które później zostały podzielone wśród małych poszukiwaczy.
            Nie zabrakło dobrej zabawy oraz pysznych czekoladowych smakołyków.

• Konkurs z okazji Dnia Ziemi

• W ramach zbliżającego się Dnia Ziemi klasa 6 zorganizowała szkolny konkurs "Eko butelka".

Należało wykonać przedmiot ze zużytej plastikowej butelki w ramach recyklingu

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali puzzle, karty upominkowe do sklepu "Smyk" oraz mazaki i kredki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

• Wycieczka do zoo w Łodzi

• Klasa 6 odwiedziła zoo i orientarium w Łodzi. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu przyrody i życia zwierzą.

• Zdrowe posiłki w klasie drugiej

• Dziś w ramach edukacji o zdrowym odżywaniu  uczniowie klasy drugiej własnoręcznie przygotowali pyszne i bogate w witaminy sałatki warzywne i owocowe. Dzieciaki świetnie sobie poradziły, a gotowe dania smakowały wyśmienicie.

• Wycieczka klas trzecich do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

• W dniu 5.04.2024 klasy trzecie były na wycieczce w Kopalni Zabytkowej Srebra w Tarnowskich Górach. Obiekt wpisany na listę zabytków UNESCO dzieci zwiedzały wraz z przewodnikami. Dowidziały się wielu intreresujących rzeczy o historii górnictwa w naszym mieście, bawiły się w skansenie maszyn parowych. Najfajniejszy był jednak rejs łodzią w labiryncie podziemnych korytarzy.To była świetna zabawa. Polecamy.

• Pierwszy dzień wiosny

• Jak zwykle w szkole hucznie świetujemy przyjście wiosny. Klasy przygorowały występy w 3 kategoriach: kabaret, mam talent i playback show. Szanowne jury oceniało przygotowanie, przyznając punkty od 1-5. Wygrała klasa 5A. Gratulujemy wszystkim pięknych występów. Było wesoło, że hej!

• Konkurs "Nowe życie skarpetki"

• 20 marca został rozstrzygnięty w bibliotece szkolnej konkurs plastyczno-literacki dla klas 1-3 „Nowe życie skarpetki”. Konkurs nawiązywał do książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody 10 skarpetek". Ponadto była też okazja do zsolidaryzowania się z chorymi z dodatkowym chromosomem 21 poprzez kolorowe skarpetki, ktore to symbolizują pierwszy dzień wiosny i obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

• Nasze sukcesy

• Na uroczystym apelu przedstawione zostały sukcesy naszych uczniów w ostatnich miesiącach:

Szymon P - klasa 7 - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
            Melania K, Natalia K, Aleksandra K - laureatki wielu konkursów piosenki
            reprezentacja dziewcząt w siatkówce - zdobywczynie II miejsca w Półfinale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej - Emilia B, Julia D, Weronika K, Karolina K, Emilia L, Emilia M, Natalia M, Anna S, Lena Sz, Bianka W
            laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego LEON
            Laura W. - miejsce 3; Kacper K. - miejsce 4; Jakub M.- miejsce 7; Julia W.- miejsce 7; Radosław Sz. - miejsce 8;
            Tomasz O. - miejsce 9; Szymon P.- miejsce 9; Filip N. - miejsce 10;
            Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom oraz ich nauczycielom p. J. Jurek, p. J. Ringmann, p. A. Maligłówce, p. W. Łempickiemu sukcesów i czekamy na więcej.

• Brawo nasze dziewczyny!!!

• Reprezentacja dziewcząt brała udział Półfinale Powiatowym Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej. Zajęły II miejce, pokonując bardzo silne drużyny z Miasteczka Śląskiego i Salezjan. Swoją grą zachwyciły wszystkich. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

• Podsumowanie świątecznych konkursów wokalnych

• W grudniu 2023 roku i styczniu 2024 roku uczennice naszej szkoły brały udział w konkursach i festiwalach świątecznych, na których prezentowały kolędy i pastorałki. Festiwale odbywały się w różnych miastach m.in. w Pyskowicach i Zabrzu. Miło nam poinformować, o sukcesach naszych młodych artystek: Mai K. z kasy 1b i Melanii K. z klasy 5a które otrzymały II miejsce w XVI ZABRZAŃSKIM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK w kategorii zespołów oraz Aleksandry K. z klasy 4a, która otrzymała wyróżnienie w kategorii solowej. GRATULUJEMY!!!