• Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki

• W naszej szkole i przedszkolu odbył się I Festiwal Piosenki Szkolnej, ilość uczestników i poziom mile zaskoczył jury. Wszyscy uczestnicy zachwycili pięknym wykonaniem przeróżnych piosenek zarówno solowych jak i w zespołach. Poniżej wyniki konkursu oraz krótka fotorelacja.
            UWAGA: Wszystkich uczestników zapraszamy na koncert laureatów oraz odbiór nagród. O terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.
            GRATULUJEMY!!!

Wyniki__Konkursu_Piosenki__Szkolnej.pdf

• MISTRZOWIE CZYTANIA

• Aż sześcioro naszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych zdobyło tytuł MISTRZA POLSKI w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Wielka Liga Czytelników".
            1. W kat. kl. 1-3 laureatami są: Marcel Matysek (kl.3) oraz Radosław Szymczak i Wiktor Wawrzyniak (kl.2). Uczniowie zdobyli 166/180 możliwych pkt.
            2. W kat. kl.4-6 laureatkami są: Julia Flak (kl.4), Laura Wawrzyniak (kl.6) oraz Julia Wylężek (kl.4). Uczennice zdobyły 157/170 możliwych do zdobycia pkt.

Finał konkursu odbył się 12 maja w formie testu online.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości i wielkiego sukcesu!!! Jesteśmy z Was dumni :)

• Uwaga konkurs

• Uwaga! Ogłaszamy Konkurs Piosenki Szkolnej
            Konkurs odbędzie się 18 maja na 3 i 4 lekcji w świetlicy szkolnej. Zgłoszenia przyjmuje p. Joanna Ringmann lub wychowawcy klas. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie dowolnej piosenki, do której uczeń posiada własny akompaniament (nagrany na USB) i którą potrafi zaśpiewać z pamięci.
            Zapraszamy solistów duety i zespoły do 4 osób

• Klasy drugie w Planetarium

• To był bardzo ciekawy dzień. W Śląskim Palnetarium w Chorzowie uczniowie najpierw uczesniczyli w zajęciach o kosmosie. Na rozgwieżdżonym niebie obserwowali układy gwiazd, gwiazdozbiory i planety. W drugiej części udali się w podróż po Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej, odwiedzając poszczególne planety i bardziej oddalone obiekty w Kosmosie. Na koniec odbyły sie warsztaty meteorologicze. Dzieci poznały podstawowe składniki pogody oraz przyrządy, którymi się je mierzy. Sami również dokonały swoich pierwszych pomiarów i obserwacji meteorologicznych.

• W naszym muzeum

• 5 maja - klasy 3A i 3B odwiedziły Muzeum w Tarnowskich Górach. Uczniowie mogli podziwiać zbiory Muzeum gromadzone w trzech działach: Historii, Etnografii i Sztuki. Poznali obiekty związane z miejscowym górnictwem, miejskimi organizacjami, zabytkami kartograficznymi i starodrukami. Poszerzyć wiedzę z Etnografii między innymi związaną ze strojami ludowymi, biżuterią, meblami i innymi elementami wyposażenia wnętrz, sprzętami codziennego użytku oraz obiektami związanymi z obrzędowością. Podziwiali XIX - wieczne zabawki oraz dzieła lokalnych twórców nieprofesjonalnych. Uczniowie poznali przykłady regionalnego rzemiosła artystycznego. Po raz kolejny była to ogromna dawka historii naszego regionu.

• Turniej o puchar Tymbarku

• Turniej " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" za nami.  Rywalizacja stała na wysokim poziomie, emocji było co niemiara. W ogólnopolskim turnieju piłki nożnej, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-V.