Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że 14 i 15 października 2021r. dla dzieci szkolnych są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym terminie świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że 14 i 15 października 2021r. dla dzieci szkolnych są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym terminie świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę.
Miło nam poinformować, że klasa 4 i 5 przystąpiły do programu „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.
Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy. Milczące dzieci są wśród nas. Z powodu lęku często nie mają możliwości zabiegania o swoje prawa, nie mogą zasygnalizować swoich potrzeb i pragnień, nie są w stanie obronić się przed przemocą, osamotnieniem i izolacją.
Dołączając do projektu, uczniowie stają się uczestnikami przemiany szarej rzeczywistości. Każdy z nas – nauczyciel, uczeń, rodzic – może pomóc dziecku z mutyzmem wybiórczym wyjść z milczenia. Promujemy postawy życzliwości, otwartości i empatii.
8 października uczniowie klasy V i VII wraz z opiekunami pojechali na fascynującą wystawę pająków i skorpionów do Gliwic. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie. Zamknięte szklane terraria zapewniały bezpieczeństwo oraz umożliwiały fotografowanie i oglądanie prezentowanych okazów z bliskiej odległości, a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalały poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody. Wystawa dała niepowtarzalną okazję do skonfrontowania z rzeczywistością, nieprawdziwych i obiegowych opinii o tych jakże pięknych i pożytecznych zwierzętach. Uczniowie mieli również możliwość potrzymania pająka na rękach. Było to niesamowite przeżycie, które uczniowie wspominali jeszcze długo po powrocie do szkoły.
Europejski Dzień Języków obchodzony był w naszej szkole 4.10. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla klas 1-3 konkurs z języka angielskiego „Vocabulary Master”-„Szkolny mistrz słownictwa”.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem walczyli o ten zaszczytny tytuł, który ostatecznie zdobyli uczniowie klasy 3b: Julia F., Julia W., Natalia L, Emily K., Sebastian M.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1 października klasy II A i II B uczestniczyły w programie „Bajtel Szychta” w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.
Była to wyjątkowa przygoda i świetna zabawa, dzięki której uczniowie mogli się wcielić w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią. Mali podopieczni otrzymali oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznali realia pracy w kopalni. Mieli do wykonania niełatwe i różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brali udział w akcji ratowniczej.
Ponadto był to doskonały sposób na integrację grupy, wspólne spędzenie czasu, naukę komunikacji i współpracy w grupie. Dzieci oprócz pracy zespołowej i integracji poprzez zabawę otrzymały dawkę wiedzy o pracy w kopalni.
Sztolnia Królowa Luiza znalazła się w gronie rekomendowanych punktów edukacyjnych w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
1.10 pierwszaki pojechały na pierwszą w swym szkolnym życiu wycieczkę. Na początku odwiedzili Hocus Pocus w Żarkach, gdzie mogli uczestniczyć w warsztatach robienia lizaków. Następnie udali się do pizzerii, aby stworzyć i upiec własna pizzę. Włóasnoręcznie przygotowana pizza smakowała wspaniale.
W dniu 30 września uczniowie klas 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały przygotowane wierszyki i piosenki, a na pamiatkę tej uroczystej chwili otrzymali dyplomy i prawdziwe legitymacje szkolne. POWODZENIA W SZKOLE.
30.09.2021r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były życzenia, dużo uśmiechu, drobne upominki oraz chwila relaksu w klasowym kinie.
W tym roku, oprócz drobnych upominków dla chłopaków z naszej klasy, postanowiliśmy wybrać się do Pałacu w Rybnej. Tam zwiedzaliśmy Pałac, zjedliśmy pyszne lody, tworzyliśmy prace plastyczne oraz udało nam się zobaczyć krótki pokaz żonglerki.
Uczniowie klasy V udali się na wycieczkę w daleką przeszłość – do JuraParku w Krasiejowie. Był to dzień pełen przygód i wrażeń. Na początku uczniowie obejrzeli film o teorii powstania naszej galaktyki, a potem przeszli się wzdłuż śladów poszczególnych okresów prehistorycznych, gdzie stanęli oko w oko z dinozaurami.
Kolejnym dłuższym przystankiem było kino 5D, które przeniosło nas do czasów prehistorycznych, gdzie mogliśmy poczuć wszystkimi zmysłami jakbyśmy byli wśród władców ery mezozoicznej. Niemałe wrażenie zrobiło też zwiedzanie oceanarium, w którym pływały ogromne prehistoryczne stwory. Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji wywołał Park Rozrywki. Po przerwie poobiedniej przenieśliśmy się do wehikułu czasu, dzięki któremu mogliśmy poznać początki ewolucji człowieka.
Odwiedziny w Juraparku w Krasiejowie z pewnością odkryły niejedne sekrety nauki.
Dnia 30 września klasy 3a i 3b wyjechały na wycieczkę do Ochabów Wielkich, gdzie spędziły aktywny wypoczynek w parku rozrywki "Dream Park". Wśród atrakcji były m.in.: park miniatur, labirynt luster. dom do góry nogami, park linowy, oceanarium prehistoryczne, park dinozaurów, wieża mocy, kino 6d, małpi gaj, zwierzęta tropikalne, trampoliny i wiele innych. Podczas wycieczki dzieci utrwalały również umiejętność kulturalnego zachowania się w autokarze i w czasie wycieczki. Pogoda i humory dopisały.
Uczniowie ze swietlicy szkolnej ochoczo zabrali się do tworzenia cudowny dekoracji szkolnych. Powstały oryginalne parasole. Witamy złotą jesień.
Zapraszamy uczniów klas IV i V do udziału w wieloetapowym konkursie łamigłówek.
Zadanie 1 15 września 2021-29 września 2021
Zadanie 2 13 października 2021- 27 października 2021
Zadanie 3 17 listopada 2021 - 1 grudnia 2021
Zadanie 4 15 grudnia 2021 - 5 stycznia 2022
Rozstrzygnięcie konkursu – koniec stycznia 2022
PAMIĘTAJCIE – GŁOWA JEST DO MYŚLENIA, NIE DO NOSZENIA WŁOSÓW!
zadanie 1 - Połącz kropki - uczniowie
zadanie 1 - Połącz kropki - dorośli
Z okazji Miedzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzimy tradycyjunie 15 września, uczniowie uczestniczacy w zajeciach swietlicowych wykonali wspólnie ogromny "zakroipkowany" plakat.
Spotkanie wychowawców z rodzicami odbędzie się w czwartek, tj. 9 września 2021r., według harmonogramu:
16:30-17:00 - klasy:
4 - sala nr 15
5 - sala nr 16
7 - sala nr 10
8 - sala nr 6
17:15 - 17:45 - klasy:
1a - sala nr 38
1b - sala nr 19
2a - sala nr 17
2b - sala nr 20
3a - sala nr 15
3b - sala nr 21
Zachęcamy do zapoznania się z listem pana ministra Przemysława Czarnka, napisanego z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.
Poniżej podano harmonogram spotkań Dyrektora i wychowawców z uczniami w dniu 1 września 2021r. Wychowawcy zobowiązani są do opieki i nadzoru nad swoją klasą oraz do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
8:30 – spotkanie z uczniami klasy 7 i 8
9:00 - spotkanie z uczniami klasy 4 i 5
9:45 - spotkanie z uczniami klasy: 2a, 2b, 3a i 3b
10:30 - spotkanie z uczniami klasy 1a i 1b
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 będzie możliwe w następujący sposób:
krótkie spotkanie w małych uczniowskich grupach rotacyjnych, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią, odbędzie się w holu na parterze. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą przejdą do sal lekcyjnych.
Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do posiadania maseczek i dezynfekcji rąk. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości spacerowania po szkole.
Wychowawcy zobowiązani są do przygotowania kartek z planem lekcji dla swoich podopiecznych.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zatytułowanym „Święty Józef – patron rodzin”. Mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną bądź literacką.
W kategorii młodszej (klasy I-III) zostały nagrodzone następujące osoby:
I miejsce: Aleksandra Żurkowska
II miejsce: Tymoteusz Szymczak
III miejsce: Agnieszka Mzyk
Wyróżnienie specjalne za kreatywność:
Natalia Chmielewska, Julia Nowak, Amelia Sczygiol, Matylda Grzesiek, Emilia Lukoszek
W kategorii starszej (klasy IV-VII) zostały nagrodzone następujące osoby:
I miejsce: Adam Winder
II miejsce: Julia Sikora
III miejsce: Oskar Ozga
Prace były różnorodne, dyplomy piękne, a nagrody dobre zarówno dla duszy, jak i dla ciała 😊
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom!
Siostra Barbara Robak i ksiądz Paweł Kaczmarczyk
Powered by aSc EduPage