• GŁOSUJ NA NASZ PROJEKT!!!!!

• Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszony został projekt - ZIELONA KLASA - BUDOWA ZADASZONEJ ALTANKI WRAZ Z WYPOSAŻENIEM.

GŁOSUJCIE NA PROJEKT NR 8

KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!!

• Spotkanie z pszczelarzem

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3 mieli okazję gościć pszczelarza, pana Andrzeja Ziaję. Wykład na temat życia pszczół był niezwykle ciekawy, a pytań dzieci nie było końca:) Raz jeszcze bardzo dziękujemy!

• 25.10 - zaćmienie Słońca

• W wielu miejscach w Polsce można było dzisiaj zaobserwować częściowe zaćmienie Słońca. Choć prognozy nie napawały optymizmem nam się udało! Częściowe zaćmienie Słońca, rzadkie astronomiczne zjawisko mogliśmy zobaczyć w asyście Dyrektora Szkoły. Dzisiejsze wydarzenie było najgłębszym zaćmieniem widocznym w Polsce od ponad siedmiu lat.

• Hit sezonu - Staniszcze Małe

• Tym razem do gospodarstwa w Staniszczach Małych pojechły klasy drugie. Zapowiadało się na deszcz, więc trochę się obawialiśmy, ale potem wyszło piękne słońce, a zabawa była przednia. Dzieci wykonały laleczki z kukurydzy, własnoręcznie wydoiły krowę, wykopały ziemniaki, które potem upiekły w ognisku. Na koniec odwiedziły piekarnię, przygotowały ciasto i upiekły pyszne bułeczki. W przerwach wszyscy szaleli na placu zabaw z wielkimi trampolinami i jeździeli na gokardach. Wycieczka zakończyła sie zjedzeniem pysznych ziemniaczków i kiełbasek z ogniska. To był świetny dzień!!!

• Wyprawa 3a

• Jesień to jedna z czterech pór roku, która zachwyca bogactwem swoich kolorów. Klasa 3A wybrała się na wycieczkę w okolice Pałacu w Rybnej, aby podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci uważnie obserwowały krajobraz oraz liście mieniące się w różnych odcieniach: żółtych, pomarańczowych, czerwonych, brązowych a nawet złotych. Ponadto odkryliśmy ile przypałacowy park ma pomników przyrody . To była piękna wyprawa!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej wiele osób nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Wraz z pojawieniem się Karty Nauczyciela wszystko zostało uporządkowane. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty. Świetują tez uczniowie, bo to dla nich dzień wolny od lekcji.

Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 8 i 6. Wystąpił też zespół muzyczny złożony z uczniów klasy 5. Dla nauczycieli zatańczyła Bianka, a w chórkach zaśpiewały dzieci z klas trzecich. Uroczystość zakończyło gromkie odśpiewanie dawno niesłyszanego hymnu szkoły. GRATULUJEMY ŚWIETNYCH WYSTĘPÓW I PROSIMY O JESZCZE.

filmy z nagranymi piosenkami

• Klasy 3 w Bajce Pana Kleksa!

• 10 października uczniowie klas trzecich odwiedzili Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. Mieliśmy okazję zwiedzić krainę Pana Ambrożego, uczestniczyć w ciekawych warsztatach naukowych i ekologicznych. Ponadto poznaliśmy Podwodny Świat Królowej Aby, Królestwo Bajdocji, Krainę Szpaka Mateusza, Planetę Fantazji i wiele innych ciekawych miejsc. To była świetna zabawa!

• Światowy Dzień Zwierząt - 3b

• Z okazji Światowego Dnia Zwierząt 4 października, klasa 3b postanowiła zrobić swoje własne zwierzątka - pieski z włóczki :) Uczniowie poradzili sobie znakomicie!

• Noc bibliotek - było super

• Ciemna biblioteka wygląda bardzo tajemniczo, a wypożyczanie książek w takiej atmosferze jest naprawdę niesamowite. Mogli się o tym przekonać uczniowie, którzy, wraz z rodzicami, odwiedzili szkołę 5.10. Najpierw było cztyatnie fragmentu ksiązki, potem można już było wypożyczyć coś ciekawego w bibliotece. W sąsiedniej sali dzieci rozwiązywały labirynty i kolorowały obrazki, a obok odbywały się sesje fotograficzne sleeveface. Na zakończenie uczniowie klas starszych i ich rodzice obejrzeli film "Comedy Queen". Zapraszamy za rok. Ciemna szkoła wygląda zupełnie inaczej.

• Dzień chłopaka