• 25.11.2022 - Noc andrzejkowa

• Niezwykła impreza, niezwykła noc w naszej szkole!!! Zaczęło się o godzinie 20.00 od dyskoteki, potem zasłużony posiłek -  przyjechała pizza. Jak wiadomo nakarmione szare komórki lepiej pracują, więc trzeba ten potencjał wykorzystać. Następnym punktem bogatego programu była gra logiczna ESCAPE ROOM. Kulminacja całej imprezy miała miejsce o godzinie 0:00. Na sali gimnastycznej stawiły się drużyny uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Rozegrane zostały mecze siatkówki. Emocji było co niemiara, więc trzeba było uzupełnić stracone kalerie. Kanapeczki świetnie się do tego nadają. Po posiłku, ok. godziny 3.00, uczniowie zagrali w swoje ulubione gry planszowe. Na koniec, gdy wszyscy byli już dość zmęczeni, obył się seans filmowy. O godzinie 8:00 w sobotę, zadowoleni uczniwe zostali odebrani przez swoich rodziców. Czekał ich zasłużony, acz kolwiek krótki odpoczynek, bo o 14.00 mecz. GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANIA, WYTRZYMAŁOŚCI I HUMORU. TO BYŁA SUPER NOC!!!!!

krótkie filmiki z nocy

• Wieczór poetycki "Spieszmy się kochać ludzi ..."

• Listopad jest miesiącem, w którym przychodzi się spotkać z odwiecznym prawem przemijania. Wokół nas zamiera cała, żyjąca do tej pory tysiącem barw, kwitnąca i dająca ogrom owoców przyroda, która przybiera postać smutnej pani odzianej w żałobę, pogrążonej we łzach i przygnębieniu. Króluje szarość, ciemność, bezruch, niebyt i wegetacja. Jesienny, czwartkowy wieczór, 25.11.2022,  był okazją do spotkania z poezją i muzyką, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Ani Drożdżewicz, p. Ewy Widerek i księdza Pawła Kaczmarczyka.
            Uczestnicy spotkania przeżyli piękny wieczór wspomnień o tych, którzy odeszli. Wspomnienia są bowiem największym skarbem, który pozostawiają po sobie nasi bliscy. Wpatrując się w chwiejny płomyk świecy, przypominamy sobie najpiękniejszy uśmiech, najmądrzejsze słowa, najserdeczniejszy gest tych, którzy pośród nas są już nieobecni. Jest to dobry moment na refleksje, także nad własnym życiem, które kiedyś będzie miało swój ziemski kres, która podzielił się z gośćmi ksiądz Paweł.
            Zapraszamy do obejrzenia nagrania wykonanego aparatem EOS 250D z Laboratoriów Przyszłości.

nagranie wieczoru poetyckiego

• Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

• Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
            Dla upamiętnienia 104-tej rocznicy, uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

• MARCINKI 2022

• MOŻNA TEŻ DOKONAĆ WPŁATY NA KONTO RADY RODZICÓW Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU "MARCINKI"

BANK SPÓŁDZIELCZY 92 8467 0001 0000 3607 5000 0001

• Wyjątkowa lekcja geografii

• Uczniowie klasy VIII na lekcji geografii mieli okazję przełamać stereotypy dotyczące współczesnych Chin. Na lekcji gościli pana Marka Jachymskiego, który 9 lat mieszkał w tym najludniejszym państwie świata. Pan Marek przybliżył młodym ludziom język, wierzenia, tradycje, piękno i różnorodność Kraju Środka. Chińskie banknoty, pałeczki, porcelana, herbaty, książki i wiele innych tradycyjnych przedmiotów zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Bardzo serdecznie dziękujemy za to ciekawe spotkanie!

• 31.10 - Bal Wszystkich Świętych

• Tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się  odbył się Bal Wszystkich Świętych. Było jak w niebie. Dzieci przebrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i błogosławionych. Było też sporo aniołków.  Wspólnie tańczyli, śpiewali, jednym słowem świętowali. Wysoka komisja nagrodziła osoby, które miały najciekawsze stroje. Nagrody zdobtli: św. Albert, św. Weronika i Św. Tomasz z Akwinu. Bal Wszystkich Świętych bardzo nam się podobał, gdyż było wesoło i kolorowo. Wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili, w serdecznej i miłej atmosferze. Podczas balu wykorzystano sprzet zakupiony w ramach Laboratorów Przyszłości.

filmiki

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań."

Uczniowie klasy 8 korzystają na lekcji z zajęć programowania z zastosowaniem zestawów edukacyjnych wyposażonych w mBoty. Dzięki rozbudowanym możliwościom programistycznym, mBot2 umożliwia uczniom i nauczycielom rozpoczęcie nauki od kodowania opartego na graficznym, bloczkowym interfejsie i bezproblemowe przejście do programowania obiektowego w Pythonie, wszystko w tym samym środowisku programistycznym. Jego możliwości programistyczne, to wszystko czego potrzeba, aby wejść w fascynujący świat programowalnych robotów, poznać informatykę i elektronikę która otacza nas zewsząd w codziennym życiu.